Projekt EMISE deváťáky zaujal

Ve čtvrtek 22. února navštívili zájemci z řad našich deváťáků Slezské gymnázium v Opavě, a to v rámci projektu EMISE.
Učitelé a studenti SGO pro ně připravili bohatý a zajímavý čtyřhodinový program. Rovnou ve dvou hodinách mohli žáci objevovat zákony fyziky – například roztančená nenewtonovská kapalina v kmitajícím zvuku nebo simulace smogové situace v nádobě se moc líbily. V chemii si žáci „pohráli“ s plasty. Třeba propichování balónků špejlemi, aniž by balónek praskl, nebo hrátky s instantním sněhem měly velký úspěch. Ověřili si tak některé vlastnosti plastů a zjistili, že jejich spalování v domácnostech má opravdu škodlivý vliv na naše zdraví. Poslední část patřila seznámení se samotným projektem Emise, díky kterému SGO již dlouhodobě přibližuje a řeší problémy ovzduší a světelného znečištění v našem městě. V rámci tohoto povídání se deváťáci také dozvěděli, proč je vhodné používat blue light filtry a jaký vliv má modré světlo na kvalitu našeho spánku a zároveň i na naši psychickou pohodu.

Mgr. Karina Krejčí

Bronz a bramborová v Mezinárodní matematické soutěži
Skvělého výsledku dnes dosáhli žáci devátých ročníků Veronika Anderschová, Simona Hromadová, Tadeáš Dvorský, Matěj Šra.. více
Vybrali jsme skoro 15 tisíc na postižené povodněmi