Škola ožila graffiti

Jeho práce znají všichni občané Opavy.  Prochází kolem nich v Městských sadech, v Kateřinkách, na Jaselské ulici, nejnověji na Horním náměstí. Řeč je o Vojtěchu Královi alias DIAZovi, opavském patriotovi, street art umělci a autorovi fanouškovské hymny SFC Za Opavu!. A my jsme měli to štěstí pozvat si ho do školy.

Nejdříve se nám Vojta stručně představil a ukázal nám v rámci prezentace své aktivity na poli graffiti, grafiky, objektů, ale také choreografie spojené s opavským fotbalovým klubem. Pak už jsme si takřka celé dopoledne osahávali základy techniky graffiti. Velké papírové kartony jsme rozložili na hřišti na Riegrově ulici, rozdělili se do dvojic, vzali spreje do rukou a po krátké instruktáži jsme se pustili do práce. A že vznikla díla vskutku originální. Někdo vsadil na minimalistickou kompozici, jiný použil nabízené šablony, další zase využili i otisky svých rukou. Mnozí si posprejovali i trika, která měli na sobě. Atmosféra byla nabitá činností a aktivitou. Na závěr jsme uspořádali improvizovanou výstavu, abychom se seznámili s ostatními výtvory. A Vojta byl výsledky mile překvapen a chválou rozhodně nešetřil. Dílka necháme do konce školního roku k obdivu na chodbách naší školy.

Moc děkujeme Vojtovi Královi, že nás provedl taji graffiti. Dokázal nadchnout opravdu všechny do jednoho. Včetně mě samotné.

Ohlasy zapojených žáků ostatně hovoří za vše.  Mgr. Petra Moravcová

„Byl jsem rád, že jsme měli dost času udělat své vlastní graffiti. Vojtovu práci obdivuju a určitě nejsem jediný.“ Jirka

„Líbilo se mi, že jsem si mohla zkusit sprejovat a vyzkoušet něco nového. Také jsme se dozvěděli super techniky a Vojta nám také řekl nějaké “pokyny”, kde sprejovat. Určitě bych akci zopakovala.“ Naty

„Vždycky jsem si to chtěla vyzkoušet, takže tím děkuju za zkušenost panu Vojtovi. PS: Ať se v devítce staví zase!“ Nikča