Stužkonoska modrá nám přinesla zlato

V rámci festivalu Bezručova Opava se uskutečnil již šestý ročník recitační soutěže Stužkonoska modrá. Šest základních škol města Opavy poslalo do soutěže své recitátory. Naše škola vyslala žákyni sedmé třídy Kláru Frantovou a žákyni osmé třídy Rozálii Lévayovou. Konkurence soutěžících byla veliká. Přesto se nám podařilo skvělé umístění. Klára Frantová získala 7. místo a Rozálie Lévayová se umístila na vítězné příčce a soutěž vyhrála. Soutěž pak vyvrcholila v podvečer na slavnostním večeru v Památníku Petra Bezruče, kde byla předána ocenění nejlepším recitátorům a vítězové se představili opavské veřejnosti. Hlavní cenou byl umělecký artefakt přední české výtvarné umělkyně Evy Damborské, jehož donátorkou je předsedkyně poroty a zakladatelka soutěže Zdenka Pfefferová.
Obě dívky si zaslouží pochvalu za krásný výkon a Rozálii gratulujeme k velkému úspěchu.

Vymysleli jsme jméno maskota dětské olympiády
Čeněk Tichý, žák naší 8. A, je autorem vítězného jména oficiálního maskota Olympiády dětí a mládeže, jejíž zimní edice.. více
Bronz a bramborová v Mezinárodní matematické soutěži
Skvělého výsledku dnes dosáhli žáci devátých ročníků Veronika Anderschová, Simona Hromadová, Tadeáš Dvorský, Matěj Šra.. více
Na okresní soutěži to cinklo dvakrát!
I přes nepřízeň počasí se žáci 3.-9. tříd zúčastnili soutěže v přespolním běhu, který letos proběhl na Tyršově stadion.. více