Výtvarný plenér

Opět jsme si počátkem školního roku sbalili výtvarný materiál a 24. září jsme vyrazili za prací ven do přírody. Tentokráte s žáky 5. a  6. ročníků. Naše obavy ze špatného počasí se rozplynuly stejně jako mraky na obloze, sluníčko nám většinou svítilo a my se mohli pustit do práce na terase a v okolí rekreačního střediska „U brodu“ v Mokřinkách.

Hodně jsme při naší práci využívali přírodu, která nás obklopovala a zároveň inspirovala. Sbírali jsme pro inspiraci v okolí listí a rostliny, kreslili a malovali, tiskli jsme je na gelové desce, malovali na vlastní trička a lněné baťůžky, vyráběli jsme si náramky z květů. Skupinky kutilů se pustily do práce se dřevem, zaměstnaly pilky a svěráky, z čehož vzešly malé sošky na stojánku s motivem květů a zvířat.

Všechny práce jsme dělali s velkou chutí a mohli jsme si je na konci odvézt také domů.

Mgr. Taťána Břečková

Navštívili jsme Senát ČR
Ve čtvrtek 3. října navštívilo 15 žákyň z žákovské rady pod vedením pí uč. Hany Janyškové a Jaroslavy Gabrielové histo.. více
Byli jsme na konferenci