Benefiční koncert na záchranu kostela sv. Janů

Dne 24. června se v historickém kostele sv. Janů v Opavě uskutečnil benefiční koncert na obnovu a zachování této významné památky. Na koncertě vystoupily děti ze ZŠ T. G. Masaryka Opava jak z vyššího, tak i z nižšího stupně.

Koncert zahájil školní sbor, následovaný vystoupeními talentovaných žáků, kteří vystupovali s tím, co umí. Mezi účinkujícími byli Berenika Moravcová – recitace, Emily Hertlová – zobcová flétna, Jan Kolbábek – klavír, Odeta Paterová – příčná flétna, David Vávra – recitace, Melánie Lazarová – zpěv, Anna Armlichová – zpěv, Kristián Foldyna – trubka, Justýna Matýsková – klavír, Elen Pospíšilová – zobcová flétna, Tadeáš Dvorský – kytara, Filip Dostál – recitace, Rozálie Lévayová –  klavír, recitace, Lucie Chmelová – klavír, Mikuláš Skalík – klavír, Tereza Lhotská – keyboard, Adina Paterová – klavír, Sofie Molendová – zpěv s kytarou, a Jan Urbančík – klavír.

Koncert byl nejen krásným hudebním zážitkem, ale také významným příspěvkem k zachování kulturního města Opavy. Vybraná částka z dobrovolného vstupného tedy putovala do rukou Dalibora Halátka jako náš příspěvek k záchraně kostela.

Rozálie Lévayová (7. A)

Prvňáčci byli slavnostně pasováni
V pondělí 2. září posílili naše žákovské řady noví členové. Slavnostní pasování prvňáčků proběhlo v dopoledn.. více
Informace k zahájení nového školního roku