Celorepublikový Pisálek byl v naší režii

Ovládli jsme celorepublikou literární soutěž Pisálek. Ve věkové skupině 13-15 let v kategorii próza jsme brali všechna tři první místa. Pomyslnou zlatou získal Adam Imrýšek (8. A) za svou fantasy povídku Satyrova zkouška, druhé místo si „vypsala“ Nikola Šišková (8. A) za hororovou Večeři a třetí skončila Natálie Krumniklová (7. C) s příběhem ze života Kocourek Felix a kočička Čiky.

Toto tvůrčí klání vyhlásila v březnu minulého roku knihovna v Klášterci nad Ohří a jeho garantem nebyl nikdo menší než známá spisovatelka pro děti a mládež Radka Zadinová. Právě ona pak potřásla ve čtvrtek 14. března večer rukou Natálii, která se i s rodinou do vzdáleného Klášterce vydala na slavnostní vyhodnocení. V rámci večera vystoupili také další spisovatelé – Petra Martišková nebo Luděk Kubát. Všechna tři první místa byla oceněna knihou, sladkostí a dalšími upomínkovými předměty.

„Nečekal jsem, že budu první. Já sám jsem ten můj příběh moc rád neměl,“ přiznal se zlatý Adam Imrýšek.

„Byla jsem z ocenění opravdu překvapena. Všichni z rodiny jsou na mě pyšní. Jsem ráda, že jsme jeli na předávání, moc se mi to líbilo, byla to legrace,“ okomentovala Natálie Krumniklová, která se s přítomnými literáty na památku také zvěčnila.

Vítězné práce si můžete přečíst níže.