Literární úspěchy pokračují

Velkého úspěchu na literárním poli dosáhla Berenika Moravcová, žákyně 2. B. V celorepublikové soutěži Literární osvěžení vypsané Městskou knihovnou ve Znojmě získala za svou práci čestné uznání. Jako téma letošního 19. ročníku, ve kterém se utkalo 120 prozaických i básnických výtvorů, bylo zvoleno: Pohádka podle mého gusta. Berenika soutěžila v 1. věkové kategorii, její příběh o malém želváku Špuňťovi nazvaný Želva a had tak poměřil síly s dalšími žáky 2. až 4. tříd z celé ČR. Slavnostní vyhodnocení, na kterém si naše druhačka převzala z rukou známé české spisovatelky Petry Dvořákové, patronky soutěže, diplom a věcné ceny, proběhlo ve středu 20. března ve znojemské knihovně. Zároveň si Berenika střihla první autorské čtení svého oceněného díla před celým konferenčním sálem.

Bronz a bramborová v Mezinárodní matematické soutěži
Skvělého výsledku dnes dosáhli žáci devátých ročníků Veronika Anderschová, Simona Hromadová, Tadeáš Dvorský, Matěj Šra.. více
Na okresní soutěži to cinklo dvakrát!
I přes nepřízeň počasí se žáci 3.-9. tříd zúčastnili soutěže v přespolním běhu, který letos proběhl na Tyršově stadion.. více
Stužkonoska modrá nám přinesla zlato
V rámci festivalu Bezručova Opava se uskutečnil již šestý ročník recitační soutěže Stužkonoska modrá. Šest základních .. více