Mladá chovatelka čtvrtá v republice

Naše žákyně Eliška Chmelová (9. D) postoupila do celostátního kola 55. ročníku Soutěže mladých chovatelů, které se konalo od 2. do 6. srpna ve Střední škole zemědělské a zahradnické v Olomouci. Eliška získala v oboru psi krásné 4. místo.  V soutěži musela před komisí obhajovat svou písemnou práci (v rozsahu menší diplomové práce), absolvovat test z teoretických znalostí plemen psů, anatomie, chovu atd. a také poznávačku psů. Eliška nejen soutěžila, ale také se účastnila doprovodného programu v podobě přednášek, exkurzí a návštěvy zoo.

Mgr. Vít Lazecký

Bronz a bramborová v Mezinárodní matematické soutěži
Skvělého výsledku dnes dosáhli žáci devátých ročníků Veronika Anderschová, Simona Hromadová, Tadeáš Dvorský, Matěj Šra.. více
Na okresní soutěži to cinklo dvakrát!
I přes nepřízeň počasí se žáci 3.-9. tříd zúčastnili soutěže v přespolním běhu, který letos proběhl na Tyršově stadion.. více
Stužkonoska modrá nám přinesla zlato
V rámci festivalu Bezručova Opava se uskutečnil již šestý ročník recitační soutěže Stužkonoska modrá. Šest základních .. více