Učitelem roku je Vladimíra Ondrušková

Dnes 28. března, u příležitosti narození J. A. Komenského, byli na opavském magistrátu oceněni vynikající a inspirativní pedagogové mateřských a základních škol zřizovaných městem. Za naši školu byla nominována paní učitelka Vladimíra Ondrušková, která je v současné době třídní učitelkou 1. A.

Svým mateřským, chápavým a obětavým přístupem si získala nejen děti, ale i jejich rodiče, které většinou dobře zná, protože je v minulosti také učila. A právě kvůli její osobnosti se rozhodli znovu vstoupit do dveří naší školy a svěřit své děti do těch nejlaskavějších rukou. Všichni známe paní učitelku jako stále usměvavou, milou a pomáhající osobu, která se upřímně zajímá o svou třídu a duše dětí. Je vždy připravena pomoci nejen jim, ale i jejich rodičům. Ve svém pedagogickém projevu je velmi trpělivá, empatická a důsledná. Žáci, kteří jí prošli životem, oceňují její spravedlnost, upřímnost, viditelnou radost z práce a vysokou míru empatie a tolerance ke všem, kteří se narodili s nelehkým osudem. Pravidelně se zapojuje do dalšího vzdělávání a akcí školy, jako jsou školy v přírodě, vánoční dílny, akce pro předškoláky a dny otevřených dveří, pro rodiče svých svěřenců pořádá ukázkové hodiny.  Je uznávaným členem pedagogického sboru, kolegové ji obdivují pro její skromnou, přátelskou povahu, neutuchající entuziasmus a srdce na dlani.

Všichni kolegové jí k udělenému ocenění blahopřejí.

Fota: Statutární město Opava