Výtvarná soutěž k výročí 800 let města Opavy

Ve výtvarné soutěži k výročí 800 let města Opavy sklízíme úspěchy. Oceněni byli žáci 1. i 2. stupně, a to jak v oboru plošných prací, tak v oboru trojrozměrných prací. Do soutěže přitom doputovalo více než tisíc děl.

„Zapojit se do soutěže, která oslavuje naši Opavu, byla opravdu výzva. Možná na první pohled jednoduché téma – Opava. Budovy, sochy, osobnosti… Všechno známe, ale teď jenom jak se s tím výtvarně popasovat?“ okomentovala výtvarnou výzvu pí uč. Hana Franková, která měla pod patronací nižší stupeň. Porota nakonec ocenila Davida Vávru ze 4. A, jenž ztvárnil opavskou Konkatedrálu Nanebevzetí Panny Marie, a žáky ze 4. B, jmenovitě Štěpána Bosáka, Gabrielu Huvarovou, Maxima Steuera a Melissu Frankovou. Tato čtveřice spolupracovala na prostorovém zobrazení soch, které jsou v Opavě.

Na 2. stupni v kategorii Kresba a malba zabodovaly Bára Mrůzková z 9. C a Viktorie Glosová z 6. B. V kategorii Grafika zaujal papíroryt Valerie Beckové z 8. A a práce Elen Pospíšilové z 6. C. Kolektiv 7. B se zase postaral o vítězství v oboru trojrozměrných prací svými keramickými cedulemi s názvy opavských ulic. Děkujeme všem pedagogům, kteří se do soutěže zapojili, a výše jmenovaným žákům moc gratulujeme.

Nejen vítězná díla budou od 30. května k vidění v rámci výstavy v obchodním centru Breda & Weinstein.

Některá z oceněných děl si můžete prohlédnout v galerii.