Ocenění Nejlepší žákovský film v kategorii základních škol jsme přivezli dnes z Českého Těšína. Již 7. ročník soutěžní přehlídky filmů vytvořených žáky a studenty Moravy a Slezska organizuje Albrechtova střední škola. Zúčastněné snímky se zaměřovaly na problematiku životního prostředí a udržitelného rozvoje. Osmáci Viktorie Šafaříková, Jiří Petlach a Tomáš Zeisberger (všichni 8. A) natočili animované Barvy života, které upozorňují na palčivý problém pytláctví. Kvůli němu vyhasl život mladého jelena i vlčí matky, hlavní protagonistky filmu. Vlčí mládě tak zůstává opuštěné a samo. Celkovou atmosféru pak podtrhuje autorská hudba dalšího našeho žáka, mladého hudebníka Jana Urbančíka ze 7. C.

Vítězům moc gratulujeme.

Vítězství v turnaji v goalballu
Chlapci 9. ročníku se zúčastnili integrovaného turnaje v goalballu (sport pro sportovce se zrakovým handicapem). Turna.. více